Ndërlidhjet

PESHAWAR


Të paktën 22 njerëz e humbën jetën dhe më shumë se 20 u plagosën, përfshirë Ministrin e Brendshëm Aftab Khan Sherpao, kur një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në erë në veriperëndim të Pakistanit.
Policia tha se shpërthimi ndodhi kur Sherpao e përfundoi fjalimin e tij në qytetin Charsadad. Në mesin e viktimave janë dhe dy truprojet e ministrit.
XS
SM
MD
LG