Ndërlidhjet

SREBRENICË


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf sot u ka bërë homazhe viktimave të masakrës së Srebrenicës. Në qendrën përkujtimore në Potoçari afër Srebrenicës Musharraf vuri kurora me lule dhe bëri një lutje për të vdekurit, ndërsa u takua edhe me familjarët e viktimave.
Paramilitarët serbë vranë 8.000 burra dhe djem myslimanë në masakrën në korrik të vitit 1995.
XS
SM
MD
LG