Ndërlidhjet

SHKUP


Bashkimi Evropian konsideron se statusi i Kosovës duhet të zgjidhet me rezolutë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që do të bazohej në planin e Martti Ahtisaarit, deklaroi sot përfaqësuesi i BE-së për Kosovë, Torbjorn Solstrom. Ai u tha mediave të Maqedonisë se "alternativë tjetër nuk ka". Sipas tij, "është e mundshme që BE-ja, Shtetet e Bashkuara dhe Rusia të arrijnë marrëveshje lidhur me statusin e Kosovës".
XS
SM
MD
LG