Ndërlidhjet

ANKARA


Liderët e Afganistanit dhe Pakistanit u takuan sot në Turqi. Nuk ka ende detaje për takimin. Më herët, presidenti i Afganistanit Hamid Karzai e ka akuzuar Pakistanin se nuk po bënë mjaftë në ndalimin e kryengritësve që të kalojnë kufirin dhe të organizojnë sulme në Afganistan. Homologu i tij Pervez Musharaf i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG