Ndërlidhjet

VJENË


Marrëveshja për mos shumimin e armëve bërthamore është në krizë, deklaroi kreu i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon. Moon i bëri komentet në Vjenë në takimin e 188 vendeve nënshkruese të marrëveshjes.
Kriza në Iran dhe Korenë e Veriut dëshmon se armët bërthamore po përhapen.
Në të njëjtën frymë ishin dhe komentet e ministres së jashtme austriake, Ursula Plashnik.
XS
SM
MD
LG