Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se katër ushtarë amerikanë e kanë humbur jetën gjatë fundjavës në Bagdad.
Kjo e çoi në më shumë se 100 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë gjatë muajit prill.
Forcat amerikane dhe irakiane ndërmorën ofenzivë kundër kryengritësve në Bagdad, kështu që shtimi i trupave e ka rritur edhe rrezikun nga viktimat në radhët e ushtrisë.
XS
SM
MD
LG