Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e koalicionit të prira nga Shtetet e Bashkuara dhe trupat afgane kanë vrarë 136 talebanë në krahinën perëndimore afgane Herat gjatë luftimeve të ditëve të fundit.
Në luftime është vrarë edhe një ushtar amerikan.
Rreth 1000 afganë kanë protestuar duke akuzuar forcat e koalicionit se në sulmet e fundit kanë vrarë civilë.
XS
SM
MD
LG