Ndërlidhjet

LONDËR


Princi Harry do të shkojë në Irak, si pjesë e trupave britanike që shërbejnë atje, tha shefi i shtabit të ushtrisë britanike, gjenerali Richard Danat.
Ai shtoi se shpreson që deklarata e tij t'i japë fund spekullimeve në media. Mediat kanë cituar politikanë irakianë sipas të cilëve Harry do të jetë një cak i cmueshëm i kryengritësve.
Harry është djali i dytë i princit Carls dhe princeshës Diana.
XS
SM
MD
LG