Ndërlidhjet

JERUSALEM


Komisioni hetimor izraelit për luftën në Liban kritikoi kryeministrin e Izraelit Ehud Olmert. Komisioni arriti në përfundimin se Olmert nuk kishte një plan të hartuar mirë kur filloi sulmet ajrore, tokësore dhe detare kundër Hezbullahut.
Olmert premtoi se do korrigjonte gabimet e bëra gjatë ndërhyrjes në Liban, ndërhyrje që erdhi pas rrëmbimit të dy ushtarëve izraelitë.
XS
SM
MD
LG