Ndërlidhjet

KARAKAS


Presidenti i Venezuelës Hugo Cavez tha se vendi i tij do largohet nga Banka Botërore dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar. Cavez i akuzoi këto institucione ndërkombëtare se po shfrytëzojnë vendet e vogla.
Venezuala i pagoi borxhet ndaj këtyre organizmave pas ardhjes në pushtet të Cavezit.
XS
SM
MD
LG