Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Nëse nuk gjendet një zgjidhje në të ardhmen e afërt për statusin e Kosovës, atëherë shtohet rreziku i dhunës në rajon, i cili deri tani ka përjetur shumë dhunë", tha zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Sean McCormak.
"Ne besojmë se plani i Ahtisaarit është mënyra më e drejtë për të shkuar përpara, dhe tash jemi duke punuar në Këshillin e Sigurimit për të bërë ndryshim në rëzolutën e Këshillit të Sigurimit, në mënyrë që të mund të ecim pëpara", tha McCormack.
XS
SM
MD
LG