Ndërlidhjet

KABUL


Qindra veta protestuan sot në Kabul kundër dëbimit nga Irani të dhjetëra mijëra refugjatëve afganë. Irani ka thënë se planifikon të kthejë rreth 500 mijë refugjatë gjatë fazës së parë.
Po sot, forcat e koalicionit thanë se katër të dyshuar si militantë janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur, gjatë një sulmi në ndërtesën qeveritare në krahinën Kost të Afganistanit. Policia tha se dy pjesëtarë të forcave të rendit janë plagosur.
XS
SM
MD
LG