Ndërlidhjet

KARAKAS


Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez tha se vendi i tij do të largohet nga Banka Botërore dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar.
"Dua të zyrtarizojë daljen e Venezuelës nga këto institucione. Nuk kemi nevojë për përfaqësuesit e tyre" tha Chavez duke akuzuar këto institucione se po shfrytëzojnë vendet e vogla.
Venezuala i pagoi borxhet ndaj këtyre organizmave pas ardhjes në pushtet të Chavezit.
XS
SM
MD
LG