Ndërlidhjet

PRAGË


Në shumë vende festohet sot Dita Ndërkombëtare e Punës. Shumica e protestave ishin paqësore, por trazira janë shënuar në Turqi dhe në Makao. Sipas njoftimeve, policia në Turqi ka arrestuar disa qindra protestues majtistë.
Në Makao policia ka ndërhyrë për shpërndarjen e mijëra protestuestuesve, kurse nga protestat në Rusi nuk ka raporte për incidente.
XS
SM
MD
LG