Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condolezza Rice tha se Uashingtoni dhe Tokio presin që Koreja e Veriut të përmbush menjëherë obligimet nga marrëveshja për çarmatim. Afati i Penianit për mbylljen e reaktorit kryesor bërthamor ka kaluar para dy javësh.
Rice dhe Sekretari i Mbrojtjes Robert Gates u takuan në Uashington me Ministrin e Jashtëm të Japonisë Taro Aso dhe Ministrin japonez të Mbrojtjes Fumio Kyuma.
XS
SM
MD
LG