Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condolezza Rice do të marrë pjesë në takimin me fuqitë e mëdha të përfshira në procesin e paqes në Lindje e Mesme. Në takim do të marrë pjesë edhe Siria. Departamenti i Shtetit njoftoi se takimi do të mbahet pas mbledhjes së liderëve ndërkombëtar në Sharm el Sheik të Egjiptit me 3 dhe 4 maj, për konferencën rreth sigurisë në Irak.
XS
SM
MD
LG