Ndërlidhjet

BAGDAD


Koalicioni i grupeve militante synnite i lidhur me Al Kaidën, demantoi informacionet për vrasjen e liderit të Al Kaidës në Irak. Në një deklaratë të postuar në internet, grupi tha se Abu Ayyub al Masri është i gjallë dhe i sigurtë.
Ministria e Brendshme e Irakut ka thënë se po heton raportet për vrasjen e tij në luftimet ndëmjet militantëve në veri të Bagdadit.
Në sulmet e sotme në Irak kanë humbur jetën 25 persona.
XS
SM
MD
LG