Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e lartë të Shteteve të Bashkuara dhe të Indisë thanë se kanë bërë "përparim të gjithmbarshëm" për tejkalimin e dallimeve rreth paktit bërthamor. Sekretari i Jashtëm i Indisë, Shivshankar Menon ishte në Uashington ku u takua me Sekretaren amerikane të Shtetit Condolezza Rice.
XS
SM
MD
LG