Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se pesë militantë janë vrarë në krahinën Kandahar, nga policia kufitare dhe forcat e koalicionit.
Ndërkohë, në disa krahina të Afganistanit po vazhdojnë protestat për shkak të vrasjes së civilëve gjatë operacioneve ushtarake kundër militantëve talebanë. Rreth dy mijë studentë u mblodhën në krahinën Nangahar, ku të dielën u vranë gjashtë civilë. Ata kritikuan presidentin Hamid Karzai dhe forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG