Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë u mbajt marshi paqësor në mbështetje të ish kreministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili aktualisht gjendet në Tribunalin e Hagës. Marshi ishte 15-ti me radhë, që u mbajt në kuadër të fushatës "Me Ramushin", dhe u inicua nga të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kryetar i së cilës është vetë Haradinaj.
Organizatorët thanë se me këtë marsh dhe fushatë synojnë "t'i dëshmojnë botës se nuk janë kundër drejtësisë, por kundër padrejtësive".
Në këtë marshim morën pjesë disa mijëra veta, ndërsa në fund masa u shpërnda e qetë.
XS
SM
MD
LG