Ndërlidhjet

TEHERAN


Ali Akbar Velayati, Këshilltar për Çështje të Jashtme të Liderit Suprem Ayatollah Ali Khamenei, ka thënë se Irani është i aftë për "prodhimin në masë" të centrifugave që përdoren për pasurimin e uraniumit.
Këshilli i Sigurimit i KB ka miratuar dy raunde të sanksioneve kundër Iranit për shkak të programit të tij bërthamor. Teherani insiston se programi është vetëm për qëllime paqësore.
Zyrtarët e 6 vendeve më me ndikim do takohen sot në Londër për të shqyrtuar përparimet në bisedimet mes shefit të diplomacisë së BE-së Havier Solana dhe kryenegociatorit iranian Ali Larijani.
XS
SM
MD
LG