Ndërlidhjet

KABUL


Pesë militantë janë vrarë në krahinën Kandahar, nga policia kufitare dhe forcat e koalicionit, ndërkohë që
në disa krahina afgane kanë vazhduar protestat për shkak të vrasjes së civilëve gjatë operacioneve ushtarake kundër militantëve talibanë.
Presidenti Hamid Kharzai sot deklaroi se forcat ndërkombëtare në Afganistan duhet t'i parandalojnë viktimat civile, duke shtuar se kjo më nuk është e pranueshme.
XS
SM
MD
LG