Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush dhe liderët e Kongresit të Shteteve të Bashkuara do të takohen sonte për të biseduar rreth luftës në Irak. Dje presidenti Bush i vuri veto projekt ligjit, i cili kërkonte që Shtetet e Bashkuara t'i tërheqin trupat nga Iraku, ndërsa sot përsëri e mbrojti veton dhe vendimin për dërgimin e trupave shtesë në Irak.
Po sot, ushtria e amerikane tha se rreth 4 mijë ushtarë amerikanë do të mbërrijnë gjatë javës në Bagdad.
XS
SM
MD
LG