Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 veta e humbën jetën dhe rreth 40 u plagosën nga një shpërthim në Bagdad. Po sot, 11 veta u vranë nga shpërthimi i një bombe të vendosur në një minibus në qytetin Al-Hilla në jug të Bagdadit.
Ndërkaq në një sulm tjetër me mortaja në Al-Mahmudiya, janë vrarë tre njerëz.
XS
SM
MD
LG