Ndërlidhjet

KABUL


Një person u vra dhe 29 të tjerë u plagosën nga shpërthimi në një autobus të ushtrisë afgane në Kabul. Militantët talebanë morën përgjegjësinë për sulmin. Po sot, në Afganistan vdiq edhe një ushtar danez i cili ishte plagosur rëndë në një betejë me militantët para pesë ditësh.
XS
SM
MD
LG