Ndërlidhjet

BAGDAD


Grupi i kryengritësve synnitë, që e thërret veten Shteti Islamik në Irak, mohoi sot se lideri i tyre Abu Omar al Bagdadi është vrarë. Ministria e Brendshme e Irakut ka thënë më herët se forcat amerikane dhe irakiane e kanë vrarë al Bagdadin në përleshjet në perëndim të Irakut.
XS
SM
MD
LG