Ndërlidhjet

TEL AVIV


Rreth 100 mijë izraelitë protestuan në Tel Aviv duke kërkuar largimin e kryeministrit Ehud Olmert për shkak të menaxhimit të luftës në Liban në vitin 2006.
Olmert i ka hedhur poshtë thirrjet për dorëheqje, që u nxitën pas raportit intern, ku ai u kritikua ashpër për rolin e tij në nisjen dhe menaxhimin e luftës.
XS
SM
MD
LG