Ndërlidhjet

VIRGJINIA, SHTETET E BASHKUARA


Mbretëresha e Britanisë, Elizabeta e Dytë, po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara. Kjo është vizita e saj e parë në 16 vjetët e fundit. Mbretëresha, së bashku me bashkëshortin e saj Princin Philip dhe me zëvendës presidentin ameriklan Dick Cheney sot vizitoi qyetin Jamestown, që është vendbanimi i parë anglez në Shtetet e Bashkuara. Gjatë qëndrimit të saj në SHBA mbretëresha do të takohet edhe me presidentin George Bush.
XS
SM
MD
LG