Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot në Prishtinë u mbajt konferenca ndërkombëtare me temën “Roli i Këshillit te Sigurimit të KB në njohjen e pavarësisë së Kosovës”.
Ambasadori austriak në OKB, Wolfgang Petrisch tha se beson që Këshilli i Sigurimit do të nxjerrë rezolutën e re për Kosovën dhe se nuk pret që Rusia ta përdorë veto.
Ndërkaq ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Paskal Milo u bëri thirrje kosovarëve të jenë të durueshëm, ngase procesi, do të përfundojë me vendimin që do të mundësojë krijimin e një Kosove të pavarur.
XS
SM
MD
LG