Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 9 veta e kanë humbur jetën dhe 13 janë plagosur nga një shpërthim vetëvrasës në një qendër rekrutimi në perëndim të Bagdadit. Sulmi ka ndodhur në afërsi të burgut Abu Ghraib në krahinën Al-Anbar.
Po sot, forcat amerikane arrestuan 33 militantë gjatë një operacioni kërkimor shtëpi më shtëpi në Al Latifiya, 30 km nga Bagdadi.
XS
SM
MD
LG