Ndërlidhjet

PARIS


Në territoret tejoqeanike sot kanë filluar votimet për zgjedhjet presidenciale në Francë.
Votuesit francezë ndërkaq nesër do të dalin në vendvotime për të zgjedhur ndërmjet konservatorit Nicholas Sarkozy dhe socialistes Segolene Royale.
Sondazhet e opinionit të bëra publike të premten treguan se Sarkozy ka më shumë gjasa për t'u zgjedhur pasardhës i presidentit Jacques Chirac.
XS
SM
MD
LG