Ndërlidhjet

KAIRO


Zyrtarët thanë se nëntë anëtarë të misionit paqeruajtës shumë kombësh, kanë humbur jetën sot nga përplasja e aeroplanit ushtarak francez në rajonin Sinaj të Egjiptit. Pjesëtarët e këtij misioni, i njohur si Forcat dhe vëzgjuesit shumëkombësh e kontrollojnë sipërfaqen ndërmjet Izraelit dhe Egjiptit. Misioni dhe ushtria franceze thanë se ata kanë marrë raporte për rrëzimin e aeroplanit por nuk kanë dhënë konfirmime të menjëhershme për viktima.
XS
SM
MD
LG