Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se aftro 70 vetë, përfshirë këtu edhe 10 kryengritës, janë vrarë në Irak gjatë 24 orëve të fundit. Pos kësaj, policia thotë se ka gjetur 14 trupa të pajetë me shenja të të shtënave dhe disa të torturuar. Njëherësh, ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar sot se nga sulmet e kryengritësve në Irak, të premet dhe të shtunën, janë vrarë tre pjesëtarë të saj.
XS
SM
MD
LG