Ndërlidhjet

KABUL


Talebanët kanë shtyrë sërish afatin për marrëveshje rreth lirimit të një punonjësi humanitar francez dhe tre afganëve, që i mbajnë peng. Kjo është shtyrja e tretë që nga koha kur punëtorët u morën peng, muajin e kaluar. Talebanët kanë liruar një femër e cila ishte pjesë e grupit.
Në të tjera zhvillime në Afganistan 4 civilë u vranë, pasi automjeti me të cilin udhëtonin ra në minë.
XS
SM
MD
LG