Ndërlidhjet

LONDËR


Një grup personalitetesh në Britaninë e Madhe i kanë bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin të vendosë "paqen dhe drejtësinë" në Ceceni.
Letra e hapur e mbi 100 personaliteteve u publikua nga e përditshmja "Independent". Aty kërkohej nga Putini "t'i jepte fund shkeljeve të vazhdueshme të të drejtave të njeriut dhe krimeve të luftës" në Ceceni.
XS
SM
MD
LG