Ndërlidhjet

SARAJEVË


Diplomati sllovak Mirosllav Lajcak është kandidati i vetëm për postin e të dërguarit të bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë Hercegovinë, bëjnë të ditura burimet evropiane.
Lajcak 44 vjec, ka përvojë në Ballkan dhe emërimi i tij tani përvec mbështetjes evropiane kërkon dhe miratimin e Shteteve të Bashkuara, Kanadasë, Rusisë, Turqisë dhe Japonisë.
XS
SM
MD
LG