Ndërlidhjet

BAGDAD


25 persona u vranë dhe mbi 40 të tjerë u plagosën nga dy shpërthime vetëvrasëse sot në Ramadi. Ndërkohë, në veri të Bagdadit kryengritësit vranë gjashtë ushtarë irakianë.
Sipas raporteve zyrtare, të paktën 100 veta e humbën jetën në sulmet e djeshme në Irak. Në mesin e të vrarëve ishin edhe 11 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG