Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendëspresidenti amerikan Dik Çejni fillon sot një turne në Lindjen e Mesme. Qëllimi i turneut është të marrë mbështetje për stabilizimin e Irakut dhe të rritet presioni diplomatik ndaj Iranit lidhur me programet bërthamore.
Çejni do vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe, Arabinë Saudite, Egjiptin dhe Jordaninë.
XS
SM
MD
LG