Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një yll pranë një galaktike me tonën ka shpërthyer në mënyrën më të fuqishme dhe të shkëlqyeshme që është vëzhguar ndonjëherë. Kjo u bë e ditur nga astronomët amerikanë, sipas të cilëve ylli në fjalë mund të ishte rreth 150 herë më masiv se dielli ynë
XS
SM
MD
LG