Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Plani ynë është që të miratohet një rezolutë e mirë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, e bazuar mbi planin e Ahtisaarit”, tha në ditën e dytë të vizitës në Prishtinë, i dërguari i Bashkimit Evropian për statusin e Kosovës, Stephan Lehne.
Ai tha se në Nju Jork ka filluar puna në hartimin e rezolutës, por kjo do të marrë pak kohë.
Lehne u takua sot me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kolë Berisha dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Hashim Thaçi.
XS
SM
MD
LG