Ndërlidhjet

SHKUP


Në dialogun ndërmjet opozitës shqiptare dhe VMRO-DPMNE duhet të përfshihen edhe ndërkombëtarët që ndihmuan arritjen e Marrëveshjes së Ohrit. Këtë e ka kërkuar Bashkimi Demokratik për Integrim, që vlerëson se partia maqedonase në pushtet nuk po tregon gatishmëri për rezultate në dialog, ndërsa sipas planit Ali Ahmetit dështimi i bisedimeve do të kishte pasoja të mëdha për Mqedoninë.
Por, VMRO-DPMNE-ja pohon të kundërtën duke thënë se ka rezultate dhe se së shpetji do të arrihet marrëveshje.
XS
SM
MD
LG