Ndërlidhjet

LONDËR


Organizata për të drejtat e njeriut Amnesty International akuzoi Rusinë dhe Kinën për shkelje të embargos së armëve, të caktuar nga Kombet e Bashkuara. Organizata tha se këto vende po lejojnë hyrjen e armëve në Sudan ku përdoren për "shkelje të rënda" të të drejtës ndërkombëtare.
Pekini i hodhi poshtë akuzat duke i cilësuar "plotësisht të paarsyeshme".
XS
SM
MD
LG