Ndërlidhjet

GAZË


Konsuli britanik në Jerusalem Richard Mekepeace u takua sot me kryeministrin palestinez Ismail Haniyeh për të diskutuar rreth fatit të gazetarit britanik të rrëmbyer nga militantët palestinezë.
Gazetari i transmetuesit publik britanik Alan Johnston është rrëmbyer gjatë marsit dhe që atëherë për të nuk ka asnjë informacion.
XS
SM
MD
LG