Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shtetet e Bashkuara janë të zhgënjyera për kthimin në politikën serbe të gjuhës së urrejtjes nga koha e Sllobodan Millosheviqit dhe ofrojnë mbështetje të plotë për të gjithë ata që ende shpresojnë në formimin e qeverisë demokratike. Me këtë koment doli ambasada amerikane në Beograd pas zgjedhjes së përfaqësuesit të radikalëve Tomisllav Nikoliq në krye të parlamentit të Serbisë.
"Gjuha e urrejtjes mund t'i shërbejë vetëm ndarjes së mëtejme të shoqërisë serbe" thuhet në reagimin e ambasadës.
XS
SM
MD
LG