Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ushtria amerikane kërkoi falje për vrasjen e civilëve afganë. Ushtria tha se incidenti i marsit ishte "gabim i tmerrshëm" dhe njoftoi se po u paguan dëmshpërblimet familjeve të të vrarëve. Komandanti i forcave amerikane në Afganistanin Lindor John Nicholson tha se forcat amerikane kanë vrarë 19 njerëz dhe kanë plagosur 50 të tjerë në një incident në mars.
XS
SM
MD
LG