Ndërlidhjet

KANDAHAR


Të dyshuarit si militantë islamikë sulmuan një konvoj të NATO-s në jug të Afganistanit. NATO tha se një civil është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur. Më herët, gjatë ditës sulmues të panjohur kanë vrarë një afgan i cili punonte për agjencinë e Kombeve të Bashkuara për refugjatë.
XS
SM
MD
LG