Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara Dick Cheney po qëndron në Bagdad për bisedime me kryeministrin irakian Nuri al Maliki dhe liderë të tjerë. Vizita e paparalajmëruar shënon fillimin e turneut të Cheney në Lindjen e Mesme.
Ai do të qëndrojë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe, Arabinë Saudite, Egjipt dhe Jordani.
Cheney synon të bind shumicën synite të fqinjëve të Irakut që të mbështesin ofensivën katër mujore amerikane kundër kryengritësve në Irak.
XS
SM
MD
LG