Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar i focave të koalicionit është vrarë në Afganistan. Koalicioni tha se vrasja ka ndodhur gjatë një beteje në distriktin Sangin, në rajonin shumë të njohur prodhimin e opiumit. Zyrtarët thanë se luftëtarët kërkuan strehim në shtëpitë e fshatarëve dhe më pas në sulmet ajërore u vranë 21 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG