Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar i focave të koalicionit është vrarë në Afganistan, gjatë një beteje në distriktin Sangin, në rajonin e njohur për prodhimin e opiumit. Zyrtarët thanë se luftëtarët kërkuan strehim në shtëpitë e fshatarëve dhe më pas në sulmet ajrore u vranë 21 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG