Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeminsitri britanik, Tony Blair pritet që sot ta shpallë datën se kur planifikon të tërhiqet nga posti i liderit të Partisë Laburiste, në mënyrë që ta mundësoj zgjedhjen e kryeministrit të ri. Në fillim të këtij muaji, zoti Blair e shënoi 10 vjetorin e zgjedhjes së tij të parë në postin e kryeminsitrit britanik. Mendohet se pasardhës i tij në postin e liderit të partisë dhe të kryeminsitrit do të jetë ministri i tashëm i financave, Gordon Brown.
XS
SM
MD
LG